Monşer Veteriner Kliniği olarak, İzmir'de kuş ve egzotik hayvanlar konusunda bilimsel olarak hizmet veren bir kliniğiz. Kliniğimizde kuş ve egzotik hayvan hastalıklarının dahili ve cerrahi yönden birçok tedavisi yapılmaktadır. Kuşlar ve papağanlar için verdiğimiz hizmetler;

                 Kan testleri: Kliniğimiz egzotik hayvanlarda kan testlerini yapabilecek cihazlar ile donatılmıştır. Özellikle papağanlarda kan biyokimya parametreleri çok az bir miktarda numune ile 10 dk gibi kısa bir süre sonucunda tahlil edilebilmektedir.

                 DNA ile sex tayini: Özellikle büyük kuşlarda birkaç damla alınan kan numunesi ilgili laboratuvarlarda cinsiyet tayini yapılması için gönderilir.

                 Mikrobiyoloji & Viroloji: Bakteriyel, paraziter ve viral hastalıkların teşhisi için yurtiçi anlaşmalı laboratuvarlarda analiz yaptırılmaktadır.

                 Cerrahi & Röntgen: Egzotik hayvanlarda meydana gelen yumuşak doku yaralanmaları, kist ve tümörleri kliniğimizde cerrahi müdahalelerle operasyonu yapılmaktadır. Travmatik durumlar, kırık ve yumuşak doku zedelenmeleri medikal ve cerrahi olarak sağaltılmaktadır. Gerekli görüldüğü takdirde yumuşak doku ve kemik dokuları için egzotik hayvanlarda röntgen ve ultrason çekimleri ile ileri tetkik testleri uygulanmatadır.

                 Rutin bakımlar: Kafes kuşlarında tırnak ve gaga kesimi özellikle gaga çatlaklarının önlenmesi, beslenme tavsiyeleri uygulamaları yapılmaktadır.

       Yine tavşan, gine pig, hamster, iguana ve su kaplumbağasıda tedavi ettiğimiz egzotik hayvan türleri arasında yer almaktadır.

                                   

Egzotik Hayvan Sağlığı

www.monserveteriner.com- pet bakımı 24 saat
www.monserveteriner.com- pet bakımı 24 saat